©
Спочатку було оголошено, що гурт залишив барабанщик, а потім і решта учасників. Марко Перкович Томпсон не коментував розпад групи, але анонсував свій виступ у Спліті 1-го травня: «...Не втрачайте надії, що все налагодиться, тягніться до неба, коли вам буде сумно...» – написав Томпсон у соцмережах.
Раніше ЗМІ повідомляли, що хорватський співак Марко Перкович, який виступає під псевдонімом Thompson, готується до історичної події. Його концерт на іподромі в Загребі 5 липня обіцяє стати наймасштабнішим за кількістю проданих квитків в історії. За останніми даними, на шоу вже продано 281 774 квитки! Продажі стартували 28 березня, і ажіотаж був колосальним - 130 000 квитків розлетілися всього за перші шість годин. Технічна команда Entrio, компанії, відповідальної за продаж квитків, працювала майже 30 годин без зупинки, щоб впоратися з напливом охочих потрапити на легендарний виступ.
Концерт відбудеться на території площею в 47 гектарів і вже зараз претендує на те, щоб увійти в історію. Виконавець, відомий своїми патріотичними рок-композиціями та фольклорними мотивами, викликає суперечливі реакції, але його аудиторія залишається неймовірно відданою. Однією з можливих причин розпаду гурту називають розбіжності в розподілі нечуваного збору від продажу квитків - близько 11 млн доларів.

Марко Перкович народився 1966 р. в селі Чавоглаве, СР Хорватія, у складі СФР Югославії, що сьогодні є частиною Хорватії. Він брав участь у Війні за незалежність Хорватії (1991-95), під час якої розпочав свою кар'єру з націоналістичної пісні «Bojna Čavoglave».
Перкович викликав суперечки тим, що нібито виконував «Jasenovac i Gradiška Stara» - пісню, яка відкрито прославляє режим усташів, його злочини проти людяності під час Другої світової війни в концентраційному таборі Ясеновац та Стара Градішка, де відбувався геноцид сербів. В рамках проекту Центр Симона Візенталя подав скарги на хорватський державний телеканал щодо трансляції пісні співака, якого звинуватили у вираженні ностальгії за усташами, хоча Перкович заперечував будь-який зв'язок з тим періодом. Скарги були проігноровані. Перкович заперечував написання або навіть виконання пісні, заявляючи, що він «музикант, а не політик». Деякі з його фанатів відомі своїм ультранаціоналізмом, що демонструється уніформою «усташів» (в тому числі чорними шапками, пов'язаними з рухом), символікою та транспарантами.
2004 року гурту Перковича було заборонено давати концерт в Амстердамі. Коментуючи заборону, Томпсон сказав:«Не маю нічого проти євреїв, але вони розіп'яли Христа».
На концерті на стадіоні «Максимір» у Загребі 17 червня 2007 року Перкович іще раз заявив, що він не фашист:«Я часто піддаюся нападкам і звинуваченням, що ми — фашисти, нацисти, і через це ви, хто слухає мою музику, теж. І ми говоримо, що ми не фашисти, нацисти, а хорватські патріоти. Ми кажемо їм, що є цінності, заради яких ми живемо. Були люди, яких ми ніколи не забудемо. І є мрії, які ми ніколи не покинемо. Бо цю країну — нашу Хорватію — було засновано на крові і стражданні цього покоління, переможного покоління!»
Папа Бенедикт XVI прийняв Перковича на аудієнції в грудні 2009 роМарібор заборонив концерт Томпсона
2017 р. міська влада Марібора прийняла рекомендацію поліції заборонити концерт хорватського співака Марко Перковича Томпсона в місті. Рішення місцевої влади було ухвалено після того, як деякі асоціації та партії висловилися проти концерту «скандального хорватського співака». Перкович, як вони вважали, та його шанувальники поширюють на концертах нетерпимість та «мову ворожнечі».

Хорватський кардинал і архієпископ Йосип Бозанич, коли його запитали, чи здивований він великим інтересом до концерту Томпсона 5 липня, відповів: “Це знак. Нам потрібно читати це з відкритими очима. Люди шукають чогось, і молодь краще за нас, старших, відчуває, що відбувається. Вони відчувають майбутнє“, – сказав він хорватському RTL Danas.
385