Книги: ИСТОРИЯ

Життя Степана Бандери

Код товара: 00002
Стоимость: 390 грн
В наличии
Рубрика
ИСТОРИЯ
Оригинальное название
Stepan Bandera: The Life and Afterlife of a Ukrainian Nationalist. Fascism, Genocide, and Cult
Автор
Ґжеґож Россолінський-Лібе
Вид издания
Новое
Обложка
тверда
Размер страницы
160х235 мм
Количество страниц
624 шт.
ISBN
978-617-7657-05-6
Печать
офсет
Бумага
Mondi (Cловаччина)
Язык издания
українська
Вес, г
1300
Год выпуска
2022
Тираж
2000
Издательство
Антропос-логос-фільм
Иллюстрации
160 стор., крейдовані вкладки
Начало продаж
29.01.2022
Дополнительные материалы
карти, переліки використаної літератури, архівів та фондів
Дополнительные сведения по изданию
https://focus.ua/uk/opinions/505765-ten-providnika-stepan-bandera-i-oun-geroi-ili-prestupniki
Продано экземпляров
31
О книге

 

У першій всеосяжній науковій біографії Степана Бандери ретельно досліджуються обставини становлення особистості Провідника українських націоналістів. На тлі широкої панорами життя українців у II Речі Посполитій автор пильно простежує всі історичні передумови, що спричинили появу терористичної організації УВО та її наступниці – ОУН, одного з найжорстокіших націоналістичних рухів ХХ століття. У книзі проаналізовано як ідеологічні аспекти діяльності ОУН та її лідера (зокрема, вплив комплексу фашистських і расистських ідей на політику організації та особистість Провідника), так і втілення цих настанов на практиці: від політичного терору та кримінальних «розбірок» усередині кола соратників до колабораціонізму та геноциду. Автор докладно з’ясовує причини, чому у свідомості людей українські націоналісти та їхній лідер перетворилися на «борців за свободу», а культ Степана Бандери набув поширення спочатку в емігрантському середовищі, а потім і на території України.

Книга ґрунтується на безлічі документів, свідчень, публікацій, кіно- й фотоматеріалів, які автор дослідив в архівах України, Польщі, Росії, Німеччини, Великої Британії, Ізраїлю, США та Канади.

Відгуки вчених:

«Автор показує, що конкретною метою ОУН було створення незалежної та етнічно однорідної України, вільної від російсько-більшовицького, польського та єврейського впливу, яку очолює харизматичний лідер диктаторського штибу…»

Омер Бартов, професор Університету Брауна (США)

«Ця книжка обов’язково спричинить дискусію... Те, що в ній написано, вимагає роздумів... це важливий внесок у дискурс про сучасну українську історію»

Джон-Пол Химка, професор Університету Альберти (Канада)

«Цю захопливу й добре написану монографію... обов’язково мають прочитати всі, хто цікавиться історією Східної Європи воєнного та післявоєнного часу»

Ентоні Полонський, професор Центру досліджень Голокосту Альберта Абрамсона при Університеті Брандейса (США)

«...виклик панівним наративам. Значна частина інформації ґрунтується на архівних матеріалах, доступ до яких надали тільки тепер»

Марк фон Гаґен, професор Університету штату Аризона (США)

 

2340
Отзывы